Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

MODNIE I EKOLOGICZNIE

Brak opisu obrazka

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty ekologiczno –artystyczne, które będą odbywały we wszystkich sołectwach gminy w budynkach Gminnego Ośrodka Kultury. Zajęcia odbywać się będą w 10 osobowych grupach od września do listopada i zostaną zakończone wystawą najciekawszych prac w galerii GOK. Podczas zajęć powstaną:

- pufy z opon – przed rozpoczęciem zajęć uczestnicy pozyskają ze swego otoczenia zużyte opony samochodowe, drewno lub materiał drewnopodobny (deski, sklejka, płyta MDF). Ponadto należy zrobić przegląd szaf i komórek, aby zgromadzić materiały włókiennicze do obciągnięcia i dekoracji siedzisk.

- oryginalna biżuteria – powstaną unikatowe ozdoby z krawieckich i kuśnierskich resztek, „schodzonych” podkoszulków, odpadów tekturowych, drewnianych, plastikowych czy metalowych. Wykorzystując niewielkie dodatki (łańcuszki, zapinki, dodatki pasmanteryjne) stworzymy niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju wyroby.

- poszewki na poduszki – ciekawe i niebanalne zostaną wykonane dzięki wykorzystaniu niemodnych i/lub lekko zużytych części garderoby takich jak swetry, koszule, bluzki. Po prostej krawieckiej obróbce otrzymamy interesujące, niepowtarzalne kolorowe, tworzące klimat powłoczki na poduszki.

Projekt jest sfinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego

Brak opisu obrazka

 • PODSUMOWANIE PROJEKTU "MODNIE I EKOLOGICZNIE"

  Brak opisu obrazka  Wystawą najciekawszych prac w Minigalerii Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowie Opolskim zakończył się projekt „Modnie i ekologicznie”. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez grupę nieformalną pod patronatem Stowarzyszenia FLOS, przy współpracy z GOK-iem. Przez kilka miesięcy w ośrodku oraz jego filiach odbywały się warsztaty, podczas których z przedmiotów zalegających domowe lamusy powstawały rzeczy o niezaprzeczalnym uroku i oryginalności.
  Data publikacji: 27-11-2019 14:36
Wersja XML