Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

"ALE KINO!", DZIAŁANIA PRZEDSZKOLAKÓW

logo nck.jpeg

W ramach realizowanego projektu „Ale kino!”, najmłodsi uczestnicy na pierwszych zajęciach obejrzeli różnorodne filmy animowane. Po spektaklu  dzieci  dzieliły się wrażeniami z obejrzanych produkcji.  Okazało się, że przedszkolaki doskonale potrafiły nie tylko opowiedzieć fabułę obejrzanych obrazów, wyciągnąć wnioski z przedstawionych historyjek ale świetnie rozpoznały tworzywo i sposoby animacji.  Kolejne zajęcia najmłodszych adeptów twórczości filmowej składały się z trzech części . Najpierw dzieci wysłuchały zilustrowanej barwnymi planszami  historii  jednego roku życia największego i najrzadszego polskiego motyla – NIEPYLAKA APOLLO.  Poznały środowisko i cykl rozwojowy tego pięknego owada, przyjrzały się jego jajeczkom, gąsieniczkom, poczwarkom, roślinom, które mu służą za pokarm i schronienie. Rozmowa prowadzącej z dziećmi pomogła utrwalić zdobyte wiadomości (okazało się, że wszyscy uważnie słuchali i doskonale zapamiętali  wszystkie ważne informacje).

Później odbyła się najbardziej kreatywna część zajęć – młodzi twórcy wykonali z plasteliny figurki motyla na każdym etapie rozwoju (od jajeczka do imago), a także plansze z charakterystycznymi elementami środowiska w jakim żyje (łąka górska, kamyki, górski pejzaż).  Dzieci pracowały w skupieniu i z wielkim zaangażowaniem.

W trzeciej części  zajęć  malcy zobaczyli jak w praktyce odbywa się animacja poklatkowa, a nawet wzięli udział w tworzeniu kolejnych ujęć.

Czekamy na efekty wspólnej pracy – czyli zmontowany filmik.

Dofinansowano ze środków Narodowego  Centrum kultury w ramach programu „Kultura –Interwencje 2020”

Patronat medialny: Radio DOXA, Tygodnik Ziemi Opolskiej Tarnów Opolski News

DSC_0072.jpeg
DSC_0076.jpeg
DSC_0081.jpeg
DSC_0087.jpeg
DSC_0090.jpeg
DSC_0093.jpeg
DSC_0098.jpeg
DSC_0099.jpeg
DSC_0102.jpeg
DSC_0103.jpeg
DSC_0104.jpeg
DSC_0105.jpeg
DSC_0107.jpeg
DSC_0108.jpeg
DSC_0114.jpeg
DSC_0117.jpeg
DSC_0125.jpeg
DSC_0135.jpeg
DSC_0140.jpeg
 

logo_tzo.png Tarnów Op. TV.jpeg Radio_Doxa_logotyp_jubileusz.png

Wersja XML