Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

"ALE KINO!', PODSUMOWANIE PROJEKTU

Brak opisu obrazka

 

Zakończyliśmy projekt  „Ale kino!” dofinansowany ze środków  Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”.  Działania projektowe odbyły się w trzech cyklach – z podziałem na grupy wiekowe.

Najmłodsi po obejrzeniu różnorodnych filmów animowanych z wielkim zapałem i talentem wykonali scenografię i postacie  do filmu o najrzadszym polskim  motylu– NIEPYLAKU APOLLO. Oprócz wiedzy o cyklu rozwojowym tego pięknego mieszkańca górskich łąk zgłębili  tajniki tworzenia animacji techniką poklatkową i czynnie uczestniczyli w przygotowaniu krótkiego filmiku. Film o motylku został zmontowany z wykorzystaniem dziecięcych prac przez panią Monikę, która prowadziła zajęcia. Dzieci zobaczyły efekt wspólnej  twórczości i więzły udział w konkursie „Jaka to bajka”.

W grupie młodzieżowej uczestnicy dowiedzieli  się  o dawnych  i współczesnych  technikach nagrywania i montowania filmów, poznali możliwości wykorzystania do tego celu darmowych programów. Otrzymali od prowadzącej wytyczne i wskazówki pomocne przy wykonaniu zadania własnego polegającego na nagraniu krótkiego vloga (indywidualnie lub w małych grupach). Przygotowane przez siebie materiały zmontowali na kolejnych warsztatach. Uzyskali informacje o przepisach regulujących zasady publikacji w sieci, kwestię praw autorskich czy ochronę wizerunku. Zebrany materiał nagraniowy został zawarty w filmiku

Najstarsi uczestnicy wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Łodzi. W bogatym programie pobytu w tym najbardziej filmowym spośród polskich miast  znalazła się wizyta w Wytwórni Filmów Oświatowych. Na jej terenie odbyły się warsztaty i projekcja filmowa.  W Muzeum Kinematografii  miłośnicy polskiego filmu mogli zobaczyli ciekawe prace sławnych polskich reżyserów powstałe w czasie, gdy byli oni jeszcze studentami łódzkiej filmówki. Na Łódzkim Szlaku Filmowym odwiedzili z przewodnikiem miejsca, gdzie kręcono sceny wielu polskich filmów (np. „Ziemię Obiecaną” Andrzeja Wajdy) , albo miejskie i parkowe ujęcia  na potrzeby polskich seriali (np. „Komisarza Aleksa”). Wędrówkę filmowym szlakiem zakończyli na ulicy Piotrkowskiej, gdzie znajduje się największa w kraju  Aleję Gwiazd (z nazwiskami aktorów, scenarzystów, reżyserów i operatorów największych produkcji filmowych). Z przebiegu wycieczki powstał reportaż filmowy.

Działania  zakończyły się seansem,  podczas którego można było obejrzeć filmowe efekty projektu, a także wystawą zdjęć dokumentujących wydarzenia.

Obszerna relacja z poszczególnych działań projektowych na www.gok.tarnowopolski.pl

Linki do nagrań :

„Niepylak  Apollo”

  https://www.youtube.com/watch?v=AEdxp9d-5gY

 

„Moje miejsce na ziemi”

https://www.youtube.com/watch?v=VUkGuilxzHA


Reportaż  z przebiegu wycieczki

https://www.youtube.com/watch?v=ZQ-S1UtS2Pw&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2E5skYq2RGbpRebXfTrtUCmjA6tvJfNPP54LOVP2eAVcDamuqPIYImv4s

 

Patronat medialny: Radio DOXA, Tarnów Opolski News, Tygodnik Ziemi Opolskiej

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
 

Wersja XML