Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

ZAJĘCIA TANECZNE GOK TARNÓW OPOLSKI - MARTYNA TETŁAK

„Taniec to odkrywanie siebie i sposób na wyrażanie emocji”

,,Najważniejszym aspektem zajęć tanecznych w każdej grupie wiekowej jest poszerzenie horyzontu kreatywności młodego człowieka przy jednoczesnej aktywizacji ciała. Poprzez ekspresję ruchową rozwija się spontaniczny, a zarazem naturalny ruch tym samym wspomaga on prawidłowy proces rozwoju’’.

Zapisy w GOK lub pod numerem telefonu: 77 4644781

Pierwsze zajęcia już od 08.09.2022!  

 

Zajęcia Taneczne Plakat 2022r..jpeg

 

RYTMICZNY TANIEC - oferta zajęć taneczno-ruchowych dla dzieci w wieku 4-6 lat

Czwartek:

16.00 -16.45

Oferta zajęć taneczno-ruchowych skierowana jest do dziewczynek i chłopców w wieku od 4 do 6 lat zainteresowanych pierwszym kontaktem z tańcem bez opieki rodziców.

Bezpośredni kontakt z muzyką i tańcem to idealny sposób na radosne i twórcze spędzenie czasu. Opiera się na nauce rytmicznego tańca poprzez dobrą zabawę i integrację w grupie.

Poprzez zabawy motoryczno-koordynacyjne najmłodsi tancerze poprawią pamięć ruchową oraz poznają możliwości swojego ciała. Współpraca integracyjno-ruchowa w grupie rówieśników nauczy ich pewności siebie oraz samodzielności. Połączenie muzyki z ruchem zaproponowane na zajęciach tanecznych rozwinie wrażliwość rytmiczno-muzyczną. Elementy improwizacji ruchowej rozwiną kreatywne myślenie oraz spontaniczne tworzenie od najmłodszych lat.

Zajęcia taneczne opierają się na energicznej rozgrzewce, prostych ćwiczeniach koordynacyjnych, zabawach motoryczno-ruchowych, elementach improwizacji tanecznej wraz ze skojarzeniami oraz rytmicznymi rymowankami połączonymi z ruchem.

Efektem pracy najmłodszych tancerzy jest przygotowanie choreografii w rytm muzyki na zakończenie sezonu tanecznego.


TANECZNA PRZYGODA - oferta zajęć tanecznych dla dzieci w wieku 7-10 lat

Czwartek:

16.45 – 18.00 (od 7 lat)

18.00 – 19.30 (od 10 lat)

Zajęcia taneczne skierowane są do dzieci w wieku 7-10 lat, które chcą rozpocząć lub kontynuować taneczną przygodę z zakresu tańca współczesnego z jednoczesną integracją z rówieśnikami ze świata tanecznego.

Zajęcia taneczne rozpoczynają się od zbalansowanej rozgrzewki, których celem jest harmonijny rozwój fizyczny młodego tancerza. Ćwiczenia ruchowo - taneczne to poprawa wytrzymałości mięśniowej, stabilizacji stawów, rozciągnięcia powięzi mięśniowych, ale przede wszystkim kolorowe, kreatywne taneczne działanie pobudzające wszystkie zmysły.

Każdym etapom zajęć towarzyszy energiczna muzyka. Zajęcia taneczne to nie tylko ćwiczenia, ale przede wszystkim doświadczanie sztuki tańca poprzez integracyjne zabawy takie jak budowanie kształtów, naśladowanie, lustrzane odbicia, twórcza praca w grupach, kontakt z rekwizytem, łamigłówki koordynacyjno – taneczne, którymi młody tancerz może podzielić się z innymi poza zajęciami.

Młodzi tancerze nabędą podstawowe nazewnictwo, kroki i figury taneczne. Proste schematy koordynacyjne rozwiną pamięć ruchową. Natomiast zakończenie zajęć opiera się na rozciągnięciu, wyciszeniu organizmu po aktywnym tańczeniu.

W trakcie zajęć nie zabraknie nowych wyzwań choreograficzno-scenicznych, które zostaną zaprezentowane na zakończenie roku sezonu tanecznego w formie barwnej choreografii.


zdjęcie - taniec.jpeg

Instruktor: Martyna Tetłak  jest absolwentką kierunku taniec ze specjalnością pedagogika tańca w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Tytuł magistra uzyskała w Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku musical i choreografia. Ukończyła także kurs tańców w kręgu. Obecnie jest częścią zespołu Teatru Tańca MoDeKo oraz KTTiJ Sieradan w Krapkowicach. Od kilku lat prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

Swoją pasję z zaangażowaniem przekazuje dzieciom i młodzieży. Uważa, że wrażliwość i cierpliwość jest stałym elementem sztuki tańca, a kreatywne myślenie poszerza horyzonty. Taniec to sposób na poznanie siebie i wyrażanie własnych emocji oraz akceptację innych. 

 

Wersja XML