MURALOWANIE WIĘZI - MIEJSCE Z PRZESŁANIEM

Kolejne etapy polegały na nanoszeniu szczegółów i dopieszczeniu malowidła. Spotkania umożliwiły młodym ludziom wypowiedzenie się we własnym języku artystycznym.

Młodzież obserwując świat, dostrzega zagrożenia wynikające z braku świadomości związanej z troską o środowisko. Mural pokazuje konfrontację między starą technologią, a nowymi rozwiązaniami  proekologicznymi. Dobrym przykładem jest stary samochód z czasów gdy nie obowiązywały filtry spalin kontra torby foliowe pochodzące z materiałów recyklingowych.

Artyści wykazali się sporą wiedzą na temat bioróżnorodności, nawet tej zaczerpniętej z ich ulubionych gier, animacji czy filmów. Fantazyjne kwiaty, bohaterowie fikcyjni w otoczeniu naszej „realnej” Ziemi.

Efekt pracy młodych ludzi można było podziwiać podczas oficjalnego otwarcia w czasie imprezy plenerowej „Możliwości naszej społeczności – piknik integracyjny”. Na uroczystości obecny był Wójt Gminy Tanów Opolski – Krzysztof Mutz, Prezes Stowarzyszenia Flos – Zygmunt Pietruszka oraz Radny Gminy Tarnów Opolski – Waldemar Wilk. Panowie zgodnie przyznali, że praca wywarła na nich ogromne wrażenie i są dumni z młodych artystów.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021".