PROJEKT "W KRĘGU KOBIET" DOBIEGŁ KOŃCA

Zakończyła się realizacja projektu „W kręgu kobiet”.   Projekt ten zdobył  dofinansowanie Programu „Działaj Lokalnie” Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św.  Anny oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego. Przedsięwzięcie to realizowane było   przez Stowarzyszenie FLOS  w partnerstwie  z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Działania projektowe  adresowane były  do kobiet  z gminy Tarnów  Opolski  – szczególnie tych, dla których miniony czas był trudny po okresie pandemii i izolacji.   Zaplanowano na początek magiczny dzień w stadninie "Stokrotka", gdzie  uczestniczki spędziły  czas na kontakcie z naturą. Czekała  tam na nie moc atrakcji i możliwość zupełnego uwolnienia się od stresu i  negatywnych emocji. W czasie  pracy z końmi  mieszkanki uczyły się panować nad lękiem i oddechem. A swoje uczucia wyraziły za pomocą rysunku na kamieniu. Później panie brały udział w   zajęciach  z jogi i   tańca  spontanicznego.  Pozwoliło to naszym uczestniczkom  odkryć  dobroczynne działanie technik relaksacyjnych i medytacyjnych, uczyło  wyciszenia się, pozbywania napięcia, usuwania zmęczenia z ciała i złych myśli z głowy. Następne, to  warsztaty  „W świecie zapachów”  - wytwarzanie kosmetyków naturalnych, miały  na celu nauczyć panie nie tylko tworzenia dobroczynnie działających, całkowicie naturalnych specyfików lecz przekonać, że dbanie o ciało poprawia samopoczucie, podnosi samoocenę. Wykonane zestawy (pudry, peeling, mgiełki zapachowe) prezentowały się oryginalnie. Uczestniczki zgodnie stwierdziły, że  nabytą wiedzę i umiejętności wykorzystają w życiu codziennym. Cykl warsztatów zakończył   „Dobry plan na początek zmian” czyli umiejętność właściwego gospodarowania czasem, który  pomoże panią utrwalić pozytywne zmiany, jakich – dzięki udziałowi w projekcie mogą dokonać w życiu codziennym.  A własnoręcznie  wykonany planer przyczyni się do skutecznego zarządzanie zadaniami tak własnymi jak i rodziny.

Relacja z przebiegu całego przedsięwzięcia wraz z efektami na portalu Facebook Stowarzyszenia FLOS shttps://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Flos-106022904073604 oraz na stronie Partnera  www.gok.tarnowopolski.pl  w zakładce projekty.

Patronat medialny: Tygodnik Ziemi Opolskiej , Tarnów Opolski News

Wsparcie finansowe: ZW LHOIST S.A