WAKACJE Z KULTURAMI ŚWIATA - TYDZIEŃ DRUGI

NOWY TYDZIEŃ, NOWE WYZWANIA, NOWI WOLONTARIUSZE!

Przez kolejnych kilka dni gościliśmy Clarie z Chin, mieszkającą w Kanadzie, Janine z Filipin i Ashę - marokankę studiującą we Francji.
Kolejne dni upłynęły nam na wzajemnym poznawaniu się. Dziewczyny zapoznały nas z kulturami swoich państw. Dowiedzieliśmy się co lubią nasi goście, jak spędzają czas wolny i jakie są ich ulubione dania.
Następnie rozpoczęliśmy zajęcia, które miały na celu m.in. szliwowanie języka angielskiego. Każde dziecko miało za zadanie przedstawić się w kilku słowach. Nieocenione rezultaty przyniosły również zabawy np. z chustą Klanzy oraz gry słowne.

Dzieci poprzez kontakt z osobami mówiącymi biegłą angielszczyzną sprawdzały i rozwijały swoje umiejętności.

Sporą atrakcją dla uczestników projektu była też nauka słówek w języku Państwa Środka czy malowanie arabskich kwiatowych tatuarzy (hennę zastąpiliśmy dla bezpieczeństwa farbką do ciała w kolorze brązowym).

Podczas całego tygodnia dzieci miały zapewnione zabawy manualne i ruchowe.

Cały tydzień upłynął pod znakiem nauki poprzez zabawę, która bardzo zbliżyła do siebie dzieci i naszych gości.

Więcej zdjęć [klik]