Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

SPOTKANIA Z KULTURAMI ŚWIATA - DZIEŃ 2

Wizyta w Publicznym Przedszkolu w Tarnowie Opolskim sprawiła maluchom ogromną farjdę. Dzieci wraz z wolontariuszami odśpiewali "Sto lat" w ojczystych językach Oany, Rachel i Bena. Również każdy z wolontariuszy opowiedział kilka ciekawostek o swoim kraju, Oana włożyła swój pięknie haftowany strój regionalny, a Rachel pokazała ogromną flagę Brazylii. Rozbawione dzieci pod koniec spotkania zajęły się składaniem puzzli - przedstawiały one flagi Rumunii, Filipin i Brazylii.

DSC_0616.jpeg
DSC_0630.jpeg
DSC_0636.jpeg
DSC_0641.jpeg

Z kolei wieczorem gościliśmy w filii Gminnego Osrodka Kultury w Miedzianej. Zarówno wolontariusze jak i dzieci i młodzież zasiedli w kole, każdy opowiedział o sobie i swoich zainteresowaniach. 

Po przełamaniu pierwszych lodów, uczestnicy podzielili się na 3 grupy.Każda z tych grup otrzymała przepis-bazę i składniki do pieczenia. Oprócz tych podstawowych elementów na które składały się kruche ciasteczka, do wyboru były jeszszcze: żurawina, cynamon, orzechy migdały itd. Każda z grup miała za zadanie stworzyć (i namalować na kartce papieru) swój własny niepowtarzalny przepis. Gdy ciasteczka piekły się w piekarniku Raquel zaczeła swoją prezentację dotyczącą historii i kultury Brazylii. Najwięcej emocji wzbudziła nauka Samby, którą tańczyła i uczyła na prośbę podopiecznych filii w Miedzianej.

DSC_0685.jpeg

DSC_0702.jpeg

DSC_0763.jpeg

 

A jeśli macie ochotę zobaczyć więcej zdjęć z każdego dnia, zajrzyjcie do galerii [klik].
 

Wersja XML