Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

SPOTKANIA Z KULTURAMI ŚWIATA - DZIEŃ 3

Mimo deszczowej aury za oknem, młodsza grupa przedszkolaków z Tarnowa Opolskiego humory miała barodzo pogodne. Przywitali nas słoneczną piosenką po czym grzecznie usiedli w kole i wysłuchali Raquel, Bena i Oanę. Dziewczyny zaprezentowały stroje przywiezione ze sobą. Oana 200-letni tradycyjny strój przekazywany z pokolenia na pokolenie. Wytłumaczyła jakie fartuchy były odpowiednie dla młodej dziewczyny, a jakie dla statecznej kobiety (czarne, haftowane złotem). Raquel w ramach ciekawostki przywiozła koszulkę "syjamską"  uszytą z flagi Brazylii - podobno są tam poularne.

Niespodzianką przygotowaną przez nas były małe karteczki, na zwykły rysunek nieco za małe. Karteczki te były bazą do stworzenia przez przedszkolaki pocztówek, które będą mogły wysłać do przyjaciół. Każda z pocztówek przedstawiała to co w Polsce najbardziej podoba się dzieciom.

Na zakończenie tej wizyty wychowawczynie przygotowały serię zabaw w kole, w których również my moglismy uczestniczyć. :)

DSC_0832.jpeg
DSC_0841.jpeg
DSC_0869.jpeg
DSC_0885.jpeg
DSC_0892.jpeg
 

Środowy wieczór był bardzo energetyczny, nie tylko za prawą sporej ilości witamin, które podane były z.... goframi! 
Spotkanie w filii GOK w Kątach Opolskich rozpoczęliśmy oczywiście od przełamywania lodów - czyli przedstawienia się. Następnie utworzone zostały trzy grupy po jednym z gości na czele.
A zadaniem na ten wieczór było stworzenie najpyszniejszych gofrów na świecie! Wszyscy z entuzjazmem zabrali się do przygotowywania ciasta, najwięcej frajdy (jak sama mówi) miała Raquel, ponieważ w Brazylii nie znają gofrów!!!
Wieczór zakończyliśmy prezentacją. Oana opowiedziała wiele ciekawostek  dotyczących Rumunii. Sporo emocji wzbudził hrabia Drakula pochodzący z Transylwanii - regionu Rumunii.

DSC_0895.jpeg
DSC_0900.jpeg
DSC_0909.jpeg
DSC_0921.jpeg
DSC_0933.jpeg
 

A jeśli macie ochotę zobaczyć więcej zdjęć z każdego dnia, zajrzyjcie do galerii [klik]. 

Wersja XML