FERIE ZIMOWE Z KULTURAMI ŚWIATA - DZIEŃ CZWARTY

Tarnów Opolski

Z inicjatywy Muzeum Wsi Opolskiej, dzisiejszy dzień uczestnicy ferii zimowych spędzili na zdobieniu jaj. Każdy mógł spróbować swoich sił zarówno w wydrapywaniu jak i trawieniu wzorów kwiatowych kwaskiem cytrynowy, octem lub... wodą z kiszonych ogórkow!
Pracownicy skanseniu jak i Twórcy Ludowi przygotowali na zajęcia przykłady wzorów, które każdy mógł skopiować. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z kolorystyką jaj wielkanocnych. Dla wolontariuszy przygoda ze zdobieniem jaj okazała się nowością, jednak z zapałem i cierpliwością wyczarowali wyjątkowe kroszonki, które podarowali do zbiorów muzeum.

Raszowa

Co tu dużo mówić, młodzież była tak oczarowana wolontariuszami, że na bok zeszły nawet kulinarne wyczyny. Dziewczyny zachwycały się kirgijskim strojem regionalnym i z zapartym tchem słuchały opowieści o Turcji i Kirgistanie.

Więcej zdjęć w naszej galerii.