Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

15-lecie formacji tanecznej Element

Jedną ze sztandarowych imprez, które odbywają się w Ośrodku Kultury jest czerwcowe podsumowanie sezonu artystycznego.

Tego roku motywem przewodnim uroczystej gali były urodziny. Scena, dekorowana przez "jubilatki" do 4 nad ranem, cieszyła oczy barwnymi girlandami balonów i serpentyn. Czyje to "urodziny" zdradzał tylko jeden... hmmm... ELEMENT! ;)

Tak, właśnie swój jubileusz obchodziła formacja taneczna Element, której założycielem i instruktorem po dziś dzień jest Pani Monika Hulbój. 

Przygotowany przez tancerki spektakl pt. "15 lat minęło..." przypominał widzom wyróżniane i nagradzane choreografie zespołu. Po części wspomnieniowej nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu „Kwiat Tarniny ” i wręczenie nagród  przyznanych przez Kapitułę.

Tegorocznymi laureatami są:

W kategorii osiągnięcia artystyczne:

- Piotr Sziroky (Tarnów Opolski),

- Katarzyna Pancerz (Tarnów Opolski),

- Judyta Wojtala  (Tarnów Opolski),

- Aleksandra Fajlert (Przywory),

- Kamila Wojtala (Tarnów Opolski),

- Agata Stach (Przywory),

W kategorii osiągnięcia sportowe:

- Alan Krawców (Tarnów Opolski),

- Mateusz Golomb ( Kosorowice)

- Aleksandra Lach ( Tarnów Opolski). 

Przed wręczeniem nagród na scenę poproszono tych, dzięki którym zebrano kwotę  12036 zł.- czyli darczyńców i zwycięzców licytacji. Jeszcze raz im serdecznie podziękowano i obdarowani pamiątkowymi ręcznie malowanymi kubkami z autorskim motywem tarniny wykonany przez twórczynię zamieszkałą w Gminie Tarnów Opolski.

Nagrody, gratulacje, wspólna fotografia i można było przejść do następnej części. Według scenariusza, który przygotowała Pani Irena Zielonka na imprezie zaczęli się pojawiać goście – z tego i tamtego świata. Rolę zjaw, duchów nieoczekiwanych i oczekiwanych gości odegrały wszystkie działające przy GOK-u zespoły taneczne oraz nagrodzenie w kategorii artystycznej. Widać było jak na naszej gminnej niwie pięknie rozkwitają różnorodne talenty. Wspaniałe efekty całorocznej pracy zaprezentowane na scenie to nie tylko talent, lecz także duży i systematyczny wysiłek dzieci i instruktorów. Gratulacje zatem należą się również  Karolinie Stopińskiej  i Radomirowi Bacharowi.   Niewątpliwie do grona zdolnych i utalentowanych należy zaliczyć brawurowo odgrywających swe role Wiktorię Cichoń i Sebastiana Stanika.  

Zakończenie sezonu to także okazja do zaprezentowania dorobku podopiecznych uczęszczających na zajęcia w ramach Akademii Malucha – prowadzonych przez Gizelę Sziroky, plastyczno-ceramiczne z Krzysztofem Marcinkowskim i robotyki z wydrukiem 3D pod opieką Adriana Dobosza i Grzegorza Kolbucha.  Wystawa wybranych prac jest do obejrzenia jeszcze przez miesiąc. 

Finałowy występ wszystkich tancerzy na scenie nie był oznaką zakończenia gali. Podopieczni Pani Moniki, przygotowali pełne wzruszeń podziękowania za wspólnie spędzone lata oraz ciężką ale przyjemną pracę. Kwiaty i podziękowania otrzymali także pozostali choreografowie. Tancerki  podziękowały również sponsorom i władzom gminy. 100 lat i słodkie małe co nieco zakończyły uroczystość.

Brak opisu obrazka 
Brak opisu obrazka 
Brak opisu obrazka 
Brak opisu obrazka 

Więcej zdjęć w galerii [klik].

Wersja XML