WAKACJE Z KULTURAMI ŚWIATA - DZIEŃ 4, II TURNUS

Niezły Meksyk mieliśmy dziś na zajęciach - dosłownie! Początek oczywiście był niepozorny: zadanie bojowe - stworzyć swoje wymyślone państwo. Dzieci z werwą zabrały się za realizację tego wyzwania. W rezultacie powstały państwa o totalnie odjechanym języku, kulturze i gospodarce. Zaraz po zakończeniu zabawy, dzieci zasiadły przed dużym ekranem i wysłuchały prezentacji koleżanki z Meksyku. Okazało się, że wolontariuszka jest fotomodelką i osobą czynnie zangażowaną w promocję kultury i tradycji. Zainteresowała dzieci do tego stopnia, że dziś każdy kto wychodzi z Ośrodka Kultury miał wymalowaną na twarzy charakterystyczną kolorową czaszkę - motyw przewodni obchodzonego w Meksyku na wesoło i bardzo hucznie Święta Zmarłych.

Więcej zdjęć w galerii [klik].