NAS TO KRĘCI! - ZORGANIZOWANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU FILMOWEGO

Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych na spotkania z filmem i dyskusje przy kawie! W ramach projektu KULTURA LOKALNA – AKTYWACJA  odbędą się 4 spotkania w świetlicy GOK-u. Gwarantujemy ciekawe projekcje  niezwykłych filmów oraz spotkanie z reżyserem.

30.09. godz 19.00 – temat: WOLNOŚĆ  - „Lewiatan” – reż.  Andriej  Zwigaincew. Putinowskie imperium i zwyczajny obywatel. Ta historia mogłaby się zdarzyć nie tylko tam. I wydarzyła. W „ostoi demokracji” amerykański weteran przeżył podobną gehennę, która zainspirowała rosyjskiego twórcę. Powstał chwytający za serce obraz. Film nominowany do Oscara,  w Rosji potępiony przez władze.

07.10. godz 19.00 – temat: MIŁOŚĆ - "Rozumiemy się bez słów" – reż.  Eric Lartigau – komedia liryczna. Piękny wzruszający film o miłości – tej romantycznej  i tej rodzinnej, a także miłości do muzyki. Opowieść  o niezwykłej rodzinie i młodej dziewczynie poszukującej swego miejsca.  Do śmiechu i do łez. We Francji obejrzało go 7 milionów widzów. Pokaz przedpremierowy!

Kolejne filmy wybiorą uczestnicy za pomocą głosowania na Facebooku spośród niżej podanych:

21.10. godz 19.00 – temat: ZDERZENIE KULTUR WE WSOÓŁCZESNYM ŚWIECIE

„Wszyscy albo nikt”-  reż. Cherlon (Kerlon) – tragiczno – komiczna prawdziwa historia rodziny twórcy (reżysera i autora scenariusza)  o emigrantach z Iranu, którzy próbują zasymilować się ze społeczeństwem francuskim. Mądry film poruszający wiele aktualnych problemów.

„Samba” – reż. Olivier Nakache, Eric Toledano – komediodramat z wątkiem miłosnym . Historia imigranta żyjącego we Francji  oraz znudzonej  dziewczyny, która  postanawia spełnić się jako wolontariuszka. Bohater zderza się z biurokracją. Film jest ciekawy i warto go obejrzeć!

„Za jakie grzechy, dobry Boże?” – reż. Philippe de Chauveron – komedia.  Opowieść o… poprawności politycznej w krzywym zwierciadle .  Zabawna historia rodziny z czterema córkami, z których trzy poślubiają  mężczyzn  różniących się także wyznaniami.  Do świątecznego stołu mają  zasiąść  Żyd, Arab i Chińczyk. Najmłodsza z latorośli – ku ogromnej uldze rodziców – oświadcza, że wychodzi za mąż za katolika. Ten jednak okazuje się … czarnoskóry! Film zakazany w Anglii i USA.

04.11. godz 19.00 temat: RELACJE MIĘDZYPOKOLENIOWE- po filmie krótki filmik dokumentalny obecnej na pokazie reżyser Pauliny Piórkowskiej, która opowie o tajnikach produkcji filmowych

„Lato w Prowansji” – reż. Rose Bosch. Ciepła komedia o trudnych relacjach rodzinnych. Piękne krajobrazy, wiele zabawnych sytuacji, trochę przygód i filozoficznej zadumy. Jean Reno jako fenomenalny dziadek ratujący rodzinę przed rozpadem.

„Kwiat wiśni i czerwona fasola” – reż. Naomi Kawase – dramat obyczajowy niepozbawiony ciepłych nut. Opowieść o tym, co mogą wnieść w nasze życie ludzie, którzy znajdują się już u schyłku życia. Pochwała tradycji i szacunek dla ludzi w każdym wieku. Piękne zdjęcia.

„Jak ojciec i syn” – reż. Hirokazu Koreedy – dramat. „Męskie” podejście do tematu zamiany dzieci na porodówce. Film stara się odpowiedzieć na pytania: czym jest ojcostwo, jak powstają więzi między rodzicami a dziećmi, czy prawda jest najważniejsza i co zrobić z taką prawdą, która może skrzywdzić?

• NAS TO KRĘCI - CZY TO JUŻ NAPRAWDĘ KONIEC?

Brak opisu obrazka  Naprawdę się wkręciliśmy! Możemy już powiedzieć, że inicjatywa „Nas to kręci!”. Utworzenie Dyskusyjnego Klubu Filmowego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowie Opolskim zakończyła się sukcesem. W pełni!
    Data publikacji: 07-11-2016 14:48
  • TRZECIE SPOTKANIE Z FILMEM

Brak opisu obrazka  Jako podstawę do dyskusji na temat „Zderzenie kultur we współczesnym świecie” kinomani z Dyskusyjnego Klubu Filmowego wybrali obraz Philippe de Chauverona  „Za jakie grzechy, dobry Boże?”.
    Data publikacji: 24-10-2016 09:56
  • DRUGIE SPOTKANIE W RAMACH PROJEKTU NAS TO KRĘCI! - ZORGANIZOWANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU FILMOWEGO

Brak opisu obrazka  Temat: "MIŁOŚĆ"...
    Data publikacji: 10-10-2016 09:14
  • DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY - INAUGURACJA!

Brak opisu obrazka  Projekcja filmu  „Lewiatan” Andrieja Zwigaincewa  zainaugurowała  powstanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego  w ośrodku kultury.
    Data publikacji: 04-10-2016 14:39