Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Konkurs "Złota Tarnina" 2013

STATUETKI JUŻ ROZDANE...

W naszej gminie nie brak ludzi zaangażowanych w działalność społeczną, kulturalną i sportową oraz przedsiębiorców. Wszyscy oni zasługują na to, aby ich wysiłki były docenione, a najlepsi z nich – wyróżnieni. Tegoroczni nominowani do Statuetki "Złotej Tarniny":

Kategoria "Przedsiębiorca Roku 2012"

Antoni Zyła - Kosorowice
Firma MALKAN działająca od 1990 roku zatrudniająca tylko pracowników z terenu Gminy. Jej szef wspiera lokalne inicjatywy, pracuje na rzecz sołectwa.

Władysław Reisebücher - Kąty Opolskie
Przedsiębiorca z wieloletnim stażem. Rozwijając swoją działalność wspiera lokalną gospodarkę. Tworzy nowe miejsca pracy.

Zdzisław Barglik - Tarnów Opolski
Prezes Przedsiębiorstwa LABTAR w Tarnowie Opolskim trwale wpisał się już w historię gminy. Kieruje drugim co do wielkości przedsiębiorstwem w gminie dając zatrudnienie mieszkańcom Zaangażowany w wspieranie różnorodnych inicjatyw lokalnych, społecznych, kulturalnych i sportowych na terenie gminy, co ma wpływ na życie społeczne i gospodarcze naszej gminy.


Kategoria: "Społecznik Roku 2012"

Adrian Sobel - NakłoCzłonek Rady Sołeckiej w Nakle. Kreatywny, pomysłowy, pracowity, stanowczy i zdecydowany człowiek czynu, który nie szczędzi sił i nie liczy czasu.

Josef Waletzko - Kosorowice
Od urodzenia związany z Kosorowicami. Zasłużony działacz OSP, aktywny członek Rady Parafialnej i Mniejszości Niemieckiej. Kronikarz rodzinnej miejscowości. Zawsze służy radą i pomocą przekazując wiedzę i doświadczenie młodszym pokoleniom.

Tomasz Rega - Kosorowice
Zaangażowany społecznik. Inicjuje i wspiera inicjatywy lokalne.

Teodor Okos - PrzyworyPrezes OSP Przywory, zaangażowany w życie miejscowości Przywory, zawsze chętny do pomocy. Bezinteresownie pomaga przy pracach remontowych.

Elżbieta Reinert - Kosorowice
Wieloletni członek Rady Sołeckiej oraz Zespołu Parafialnego Caritas. Organizator spotkań dla chorych. Aktywna w zespole Kosorowiczanki. Uzdolniona twórczyni koron żniwnych.

Elfryda Małek - Nakło
Mieszkanka wsi Nakło. Uczestniczy w wielu przedsięwzięciach wsi. Osoba stojąca ponad wszelkimi podziałami, służąca pomocą tam gdzie trzeba i gdzie tylko można. Zasłużona dla wielu (jak nie dla wszystkich).


Kategoria: "Sportowiec Roku 2012"

Mateusz Golomb
Karateka, od młodzieńczych lat związany z tą sztuką walki. Ma na swoim koncie wiele sukcesów i osiągnięć. Do ważniejszych możemy zaliczyć 1 miejsce podczas Międzynarodowych Mistrzostw w Sieradzu.

Paweł Papoń
Wielokrotny mistrz województwa i Dolnego Śląska w karate, medalista międzynarodowych Grand Prix. Posiada 2 dan. Jego wychowankowie sięgają po najwyższe trofea.


Kategoria: "Animator Kultury 2012"

Waltrauda Salla - Walidrogi
Animatorka kultury, związana z zespołem WAL-NAK od ponad 21 lat. Niestrudzona w poszukiwaniu atrakcyjnych propozycji repertuarowych.

Kierownictwo zespołu WAL-NAK (Waltrauda Salla, Oswald Salla, Krystyna Passon) - Walidrogi
21-letnie prowadzenie zespołu tanecznego WAL-NAK, który na stałe wpisał się w historię gminy. Rozsławiając ją w Europie.

Josef Schlappa - Kosorowice
Założyciel i pierwszy kierownik scholii parafialnej która przekształciła się w chór Kosorowiczanki, miłośnik i pasjonat historii lokalnej. Założyciel Izby Tradycji w Kosorowicach.

Po raz drugi podczas uroczystości Święta Plonów w Miedzianej wręczono statuetki "Złotej Tarniny". Decyzją Kapituły konkursowej po wnikliwym rozpatrzeniu wszystkich nominacji nagrodzeni zostali:
 

Przedsiębiorca Roku 2012 - Zdzisław Barglik
Społecznik Roku 2012 - Josef Waletzko
Sportowiec Roku 2012 - Paweł Papoń
Animator Roku 2012 - Josef Schlappa

 

 

 

Wersja XML